Almanya ‘da motorsporları dünyası içinde mekaniker ve pilot olarak yer aldık. Gerek motor modifikasyonu gerekse standart bakım ve problemlerin giderilmesinde yeterli tebrübeyi edindikten sonra, Almanya’da kendi atölyemizi açtık. Uzun yıllar Ford motorlarının bakım ,onarım ve modifikasyonları üzerinde çalıştıktan sonra, edindiğimiz tecrübe ve bilgi birikimi ile Oktaykanpower olarak 1988 yılında Türkiye ‘ye döndük. 

Türkiye’ye döndükten sonra içimizde ki amatör ruhu profesyonelliğimizle birleştirerek Maslak Atatürk Sanayi içindeki servisimizde sizlere hizmet vermeye başladık. Aynı zamanda çeşitli yarışlara katılarak motorsporları dünyasındaki yerimizi perçinlemeyi hedefledik. Bu amaçla katıldığımız yarışlarda aldığımız dereceler ile spor dünyasında dikkatleri üzerimize çektik. 2002 yılı itibariyle Drag yarışlarının Türkiye ve İstanbul şampiyonasına hazırladığımız Ford Taunus 2.0 GLS ile katıldik

Servisimiz de Ford’un Taunus, KA, Fiesta, Escort, Focus, Sierra, Scorpion, Mondeo, gibi binek modellerinin yanında her tur ve marka arazi, binek ve ticari aracın da servis, bakım, tamir, onarım ve modifiyesi yapılmaktadır. Ayrıca KONI , ATE , K&N , GREEN AIR , SPLITFIRE, BREMBO, Motor Silk gibi dünyaca ünlü firmaların ürünlerini de servisimiz bünyesinde bulabilirsiniz. Servisimizde standart Ford motorları dışında COSWORTH gibi özel motorların bakım, onarım ve modifikasyonlarını da yapmaktayız. Elimizdeki özel bilgisayar sistemleri (FDS 2000 , Select Monitor gibi) yardımı ile her türlü arızayı kesin olarak tesbit edip gereksiz zaman kaybının önüne geçmekteyiz. Gelişen motor elektroniği sonucunda bu tarz bilgisayar sistemlerinin kullanılması günümüzde artık bir zorunluluk halini almışken, belirli peryodlarda bilgisayar sistemlerimizi güncelliyerek sizlere daha iyi hizmet vermek için elimizden gelen gayreti gösterdiğimizi bilmenizi isteriz.

Ford Marka araçların garanti süresince periyodik bakımını yapmaya ve kaşeleme yetkisine sahibiz. Ayrıca çok kısa süre sonra onaylı periyodik araç muayene hizmeti de vermeye başlıyoruz.

En büyük amacımız bağımsız, tarafsız, güvenilir bir servis hizmeti sunarak hem müşterilerimizi memnun etmek hem de trafik ve araç güvenliğine katkıda bulunmaktır.

Biz OKTAYKANPOWER ‘da konumuzda uzman olmanın yanında , müşterilerimizle kurduğumuz sıcak ilişkiler ile bir aile havasını yakaladık. Öyle ki aracı ile ilgili herhangi bir problemi olmadığı halde sadece, hal hatır sormak için gelen müşterilerimiz bile var. Hatta ve hatta uzmanlığımız olan Ford marka araca sahip olmayan müşterilerimiz var. Umarım sizleri de aramızda görürüz. 

Saygılarımızla